Wejścia do budynku dla urzędników oraz petentów i innych osób korzystających ze zlokalizowanych wewnątrz funkcji znajdują się na poziomie parteru. Dodatkowe wejście techniczne znajduje się na poziomie piwnicy, na północnej fasadzie budynku. Pośrednim sposobem na dotarcie do obiektu jest wejście z poziomu piwnicy – schodami lub windą. Główne wejście do obiektu znajduje się w fasadzie wschodniej, od ul. Dolna Wilda, w części segmentu B. Poszczególne wejścia znajdują się w fasadach północnej, zachodniej i południowej Na poziomie parteru ewakuacja z trzech klatek schodowych budynku poprowadzona jest na zewnątrz budynku możliwie najkrótszą drogą.

Wszystkie fasady charakteryzują się rytmicznym podziałem utworzonym przez pionowe pasy (pilastry).
W części parterowych łączników między trzema głównymi bryłami/ segmentami zaproponowano ciemną kolorystykę. Pilastry zaprojektowano z okładziny kamiennej (bazalt łupany) mocowanej na ruszcie stalowym. W pasach z oknami zastosowano panele szklane LACOBEL w kolorze RAL 7016.
Elewacja wyższych części budynku ma fasadę inną, niż łączniki. Zaprojektowano pilastry ocieplone wełną mineralną o gr. 15 cm i pokryte okładziną z blachy aluminiowej w kolorze RAL 9016 (biel), mocowane na ruszcie stalowym. Pilastry wysunięte są względem lica elewacji o 20 cm. W pionowych pasach, w których znajdują się okna, pomiędzy zestawami szklanymi zaprojektowano docieplenie w postaci wełny mineralnej o gr. 15 cm z warstwą wykończeniową w postaci tynku w kolorze RAL 7016 (antracyt). Pomieszczenia i urządzenia techniczne znajdujące się na dachu budynku są wycofane względem fasady i otoczone lamelami technicznymi dźwiękoszczelnymi w kolorze RAL 9016 (biel).