Największym obiektem Centrum Sportowego w Sosnowcu jest stadion piłkarski. Centralnym punktem obiektu jest nowoczesna murawa boiska piłkarskiego. Pole gry to prostokąt o wymiarach 105 x 68 m. Pole gry jest dostępne z tunelu wejściowego dla sportowców zlokalizowanego po zachodniej stronie murawy, prowadzącego bezpośrednio z pomieszczeń szatni zawodniczych, trenerskich i sędziowskich. W centralnej części trybuny zachodniej, zwyczajowo nazywanej trybuną honorową / VIP / Główną przewidziano miejsca dla prasy (wyposażone w biurka, złącza telekomunikacyjne oraz gniazda zasilania) oraz miejsca dla widzów kategorii VIP.

Komunikację dla trybun zapewnia promenada główna. Została ona podzielona na niezależne sektory. Każda z nich wyposażona jest w osobne wejścia ze strefą kontroli biletów i kontrolą bezpieczeństwa, kioski gastronomiczne, toalety oraz punkty medyczne dla odpowiedniej ilości kibiców. Obszar Promenady Głównej jest otwartą przestrzenią o szerokości co najmniej 8 m, co pozwala na swobodny przepływ kibiców. Stadion przewidziany jest dla 12 000 widzów z możliwością rozbudowy o dodatkowe 3000 poprzez dobudowę 5 ostatnich rzędów w formie lekkiej konstrukcji stalowej.

Trybuny oraz podstawowa konstrukcja nośna budynku wykonana jest w technologii żelbetowej prefabrykowanej, dźwigary dachowe zaprojektowano jako stalowe kratownice. Dach przykryty jest blachą trapezową z fragmentami wykonanymi z poliwęglanu.

Kolejnym obiektem zespołu jest hala sportowa o pojemności 3 000 miejsc. Sercem budynku jest płyta boiska o wymiarach 46 x 30 m, umożliwiająca rozgrywki w piłkę ręczną, siatkową i koszykówkę. Wejście dla drużyn znajduje się od strony trybuny wschodniej W tym samym rejonie zaplanowano wejścia do strefy VIP oraz mediów. Główne wejście dla widzów do foyer / holu znajduje się od strony północnej oraz od strony zachodniej (Placu Centralnego / stadionu). W ramach obiektu w strefie wejścia zaprojektowano nowoczesne zaplecze szatniowe. Dostęp widzów do trybun odbywa się z poziomu 02. Ewakuacja odbywa się 4 głównymi klatkami schodowymi oraz poprzez klatki schodowe znajdujące się w foyer.

Kolejnym elementem kompleksu jest stadion zimowy, na którym zorganizowane zostały miejsca dla 2500 widzów. Centralnym punktem budynku jest lodowisko o wymiarach 61 x 30 m umożliwiające wielofunkcyjne wykorzystanie. Wejście dla sportowców się od strony trybuny wschodniej W tym samym rejonie zaplanowano wejścia do strefy VIP oraz mediów. Główne wejście dla widzów do foyer / holu znajduje się od strony południowej oraz od strony zachodniej (Placu Centralnego / stadionu). W ramach obiektu w strefie wejścia zaprojektowano nowoczesne zaplecze szatniowe. Ewakuacja odbywa się 4 głównymi klatkami schodowymi oraz poprzez klatki schodowe znajdujące się w foyer.