Augustówka

Lokalizacja
Warszawa
Rok
2017
Status
W realizacji budowlanej
Powierzchnia
15 700 m²
Zakres
Projekt koncepcyjny
Projekt budowlany
Projekt wykonawczy
Nadzór autorski

Augustówka
Zabudowa usługowo – mieszkaniowa w Augustówce

Koncepcja

Przedmiotem projektu jest zespól dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterze i garażem podziemnym, wjazdem do garażu, niezbędnymi przyłączami, wejściami oraz elementami zagospodarowania terenu, mieszczącego się w dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Zaprojektowany obiekt składa się z budynku o pięciu kondygnacjach nadziemnych w północno–wschodniej części działki, budynku o czterech kondygnacjach nadziemnych w południowo-zachodniej części działki, oraz wspólnego jedno kondygnacyjnego garażu podziemnego. Dojazd do obiektu zaprojektowano z ul. Augustówka. Wjazd do garażu podziemnego usytuowany jest w północno-wschodniej części działki.

Projektowany zespół obiektów składa się z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi na kondygnacji parteru od strony ulicy Augustówka, budynku A od strony północno – zachodniej o 5 kondygnacjach i około 16,05 m wysokości, oraz budynku B od strony południowo – wschodniej o 4 kondygnacjach i wysokości około 12,70 m. Wejścia główne do klatek schodowych, oraz lokali usługowych w budynku A zlokalizowane są od strony elewacji północno – wschodniej, oraz północno – zachodniej. Wejścia główne do klatek schodowych w budynku B zlokalizowane będą od strony północno – zachodniej.

Budynek A zaprojektowano w układzie korytarzowym – skrzydło od ulicy Augustówka i galeriowo-klatkowym – skrzydło od strony północno zachodniej. Budynek B w całości w układzie klatkowym.
W budynku znajdują się 152 mieszkania o średniej powierzchni 54,7 m2. W budynku A od strony północno-zachodniej, ze względu na sąsiedztwo zabudowy magazynowo-przemysłowej zaprojektowano mieszkania dostępne z galerii.

Wszystkie mieszkania posiadają balkony lub loggie, natomiast mieszkania na parterze obszerne ogródki. Pod budynkami zaprojektowano wspólny garaż podziemny ze 152 miejscami postojowymi. W garażu znajdują się również pomieszczenia techniczne, oraz pomieszczenie na odpady.