Biurowiec VIBE

Lokalizacja
Warszawa
Rok
2019 - 2024
Status
I etap - w budowie
II etap - projekt koncepcyjny
Powierzchnia
I etap - 11 200 m²
II etap - 32 000 m²
Zakres
Projekt koncepcyjny
Projekt budowlany
Projekt przetargowy
Projekt wykonawczy
Nadzór autorski

VIBE
Wkomponowany w śródmiejską tkankę biurowiec przy ulicy Towarowej.

Koncepcja

Założenie biurowe Vibe zlokalizowane przy ul. Towarowej na warszawskiej Woli, to dwuetapowy projekt obiektów wysokościowych.

Pierwsza część inwestycji to dominanta architektoniczna, wznosząca się przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Towarowej. Budynek składa się z dwóch prostopadłościennych brył. Część wyższa, o wysokości 45 metrów, wspólnie z częścią niższą, o wysokości 30 metrów, tworzy harmonijną kompozycję o powierzchni użytkowej 11 200 m².

Architektura biurowca VIBE przemyślana została w taki sposób, aby dominującą rolę pełniła część wysoka, zwłaszcza południowo-wschodni narożnik od strony ulicy Towarowej z otwartą, przeszkloną fasadą podkreślającą reprezentacyjny hol wejściowy. Budynek składa się z 12 kondygnacji nadziemnych w części wyższej, 8 w części niższej oraz 2 kondygnacji podziemnych.

Zróżnicowany pionowy rytm fasad, wykonany m.in. za pomocą paneli w charakterystycznym kolorze, wskazuje nie tylko na biurowy charakter obiektu, ale również nawiązuje do industrialnej historii Woli. Taki zabieg pozwolił na wkomponowanie się w istniejącą już tkankę miejską oraz równoczesne stworzenie indywidualnej tożsamości budynku.

Na dachu części niższej przewidziany został taras użytkowy dla pracowników biur. Element ten został zaprojektowany z myślą o stworzeniu przestrzeni wspólnej, sprzyjającej wewnętrznej integracji. Zastosowany w tej przestrzeni dach zielony, pozwala na odetchnięcie od pracy w pobliżu natury bez konieczności opuszczania obiektu.

Drugi etap obejmuje nowoczesną dominantę o wysokości około 100 metrów i powierzchni użytkowej wynoszącej aż 32 000 m². Ta część projektu zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Towarowej i Siennej.

W trosce o integrację przestrzeni biurowej z otoczeniem, założenie zostało uzupełnione o ogólnodostępny park, dostępny od zachodniej strony działki. Planowana przestrzeń wypełniona zielenią, dostarczy miejsca do relaksu, wspólnych spotkań oraz rekreacji nie tylko pracowników biurowych, ale również lokalnej społeczności.

Zielony dach biurowca VIBE

 

Reprezentacyjny hol wejściowy biurowca VIBE

 

Zielony ogólnodostępny park przed biurowcem VIBE

Biurowiec VIBE w dzień