Wola Skwer

Lokalizacja
Warszawa
Rok
2017
Status
Konkurs I nagroda
Zrealizowany
Powierzchnia
36 147 m²
Zakres
Projekt koncepcyjny
Projekt budowlany
Projekt wykonawczy
Nadzór autorski

Wola Skwer
Zabudowa mieszkaniowo-usługowa na ul. Św. Stanisława w Warszawie

Koncepcja

Projekt zabudowy mieszkaniowej Wola Skwer stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego życia miejskiego. Koncepcja architektoniczna opiera się na kompleksowym podejściu do tworzenia przestrzeni, która nie tylko spełnia funkcje mieszkalne, lecz także integruje się z otoczeniem oraz zapewnia wygodę i komfort dla mieszkańców.

Siedmiokondygnacyjny budynek, będący średniowysoką zabudową, składa się z dwóch skrzydeł z lokalami mieszkalnymi, usługami w parterze od strony ul. Św. Stanisława oraz jednej kondygnacji podziemnej, w której znajdują się pomieszczenia techniczne i garaż.

Charakterystyczną cechą projektu jest zmienna wysokość obiektów. Lokalne obniżenie budynku do pięciu kondygnacji pozwala na wkomponowanie bryły w istniejącą już sąsiednią zabudowę.

Urbanistyka założenia zakłada nie tylko stworzenie miejsc do mieszkania, ale również przestrzeń do życia i integracji społecznej. Wewnątrz osłoniętego od ulic dziedzińca zaprojektowana została siłownia terenowa oraz plac zabaw, sprzyjające aktywnemu trybowi życia.

W skład założenia wchodzi również nowy zielony skwer oraz amfiteatr. Przestrzenie dostępne dla wszystkich mieszkańców osiedla i przechodniów, stanowiące atrakcyjne miejsca spotkań.